Charakterystyka współczesnej architektury patrząc na historię. Wynikające podobieństwa i różnice.

Systemy okienne służą jako główne źródło światła i wentylacji w każdym domu lub biurze.

Nowoczesna architektura zrodziła się u schyłku XIX wieku dzięki rewolucjom w technologii, inżynierii oraz materiałów budowlanych oraz chęci odejścia od historycznych stylów architektonicznych jak również wynalezienia czegoś, co było czysto funkcjonalne i nowe.

Rewolucja w materiałach była pierwsza, z użyciem żeliwa, szkła płaskiego a także żelbetu, ażeby wznosić mocniejsze, lżejsze i wyższe budowle. Proces odlewania szkła płaskiego został opracowany w 1848 roku, umożliwiając produkcję nader sporych okien. Kryształowy Pałac Josepha Paxtona na Wielkiej Wystawie w 1851 roku Był wczesnym przykładem budowli żelaznej oraz szklanej, a w 1864 r. Pierwszą szklaną a także metalową ścianą osłonową. Te zmiany wspólnie doprowadziły do ​​powstania pierwszego wieżowca o budowie stalowej, dziesięciopiętrowego budynku ubezpieczenia domowego w Chicago, zbudowanego w 1884 r. Przez Williama Le Barona Jenneya [3]. Żelazna budowa wieży Eiffla, która była wtedy najwyższą budowlą na świecie, pobudziła wyobraźnię setek odwiedzających wystawę uniwersalną w Paryżu z 1889 r.

Opis  nowoczesnej architektury spoglądając na historię. Podobieństwa  oraz różnice.

Francuski przemysłowiec François Coignet jako pierwszy wykorzystał beton zbrojony żelazem, tj. beton zbrojony prętami żelaznymi, jako technikę budowy budynków. W 1853 r. Coignet wzniósł pierwszą żelbetową budowlę, czteropiętrowy dom na przedmieściach Paryża. Następnym istotnym krokiem naprzód było wynalezienie windy bezpieczeństwa przez Elizeusza Otisa, po raz pierwszy zaprezentowanej na wystawie w Nowym Jorku w Crystal Palace w 1854 r., Dzięki czemu wysokie budynki biurowe i mieszkalne były praktyczne. Kolejną istotną technologią dla nowoczesnej architektury było światło elektryczne, które mocno zmniejszyło wszechobecne zagrożenie pożarów spowodowanych przez gaz w XIX wieku.

Porównaj ceny okien = http://twoje-okna.com/