Jest oczywiście kilka ogólnych wskazówek, których należy przestrzegać, jeśli chodzi o konserwację okien oraz drzwi. Sprawdź je.

Po przejrzeniu naszej oferty stolarki okiennej zrozumiesz, dlaczego oferujemy wiodące marki naszym nabywcom. Powinieneś kupować tylko okna, które wytrzymują próbę czasu.

Nie ma wątpliwości, że twoje okna i drzwi niejednokrotnie obrywają. Kiedy nie muszą radzić sobie z wciąż zmieniającą się brytyjską pogodą – wspaniałe słońce w jednej minucie i ulewny deszcz w następnej – muszą znieść skutki zanieczyszczenia, brudu, wiatru oraz pozostałych.

Istnieje oczywiście kilka ogólnych wskazówek, których należy się trzymać, jeśli chodzi o konserwację okien oraz drzwi. Poznaj je wszystkie.

Toteż ważne jest, ażeby okna i drzwi wyglądały i zachowywały się jak nowe, toteż ważne jest, aby były one zadbane. Od czasu do czasu przeznaczone trochę czasu może naprawdę zmienić wygląd oraz funkcjonowanie okien i drzwi w domu, a także zwiększyć ich żywotność.

Jest oczywiście kilka podstawowych wskazówek, których należy się trzymać, jeśli chodzi o konserwację okien oraz drzwi. Na przykład zawsze stosuj właściwych środków czyszczących do każdego materiału – nigdy nie stosuj detergentów do czyszczenia szkła na ramach i nie używaj detergentów do czyszczenia kuchni lub łazienki i ściereczek. Generalnie zalecamy czyszczenie okien oraz drzwi co najmniej dwa do trzech razy w roku.

Na szczęście dla ciebie nowoczesne okna oraz drzwi z PCV jak również aluminium zostały stworzone tak, aby były proste w utrzymaniu, lecz wciąż jest parę rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać porządek. Większość czyszczenia, które musisz wykonać, będzie miała charakter ogólny, dlatego zalecamy:

Żeby zniwelować ogólne zabrudzenia, użyj nieściernej miękkiej ściereczki wraz z wodą oraz mydłem

Ślady tłuszczu na ościeżnicach okien i drzwi można zlikwidować głównie za pomocą płynu do mycia naczyń, a następnie wody. Istotne jest, żeby wyczyścić okno / drzwi w tej kolejności, najpierw nakładając płyn do mycia naczyń

Będą chwile, gdy woda z mydłem po prostu nie będzie ich w stanie czyścić – Twoje okna i drzwi mogą być pokryte brudem albo mieć trwałe uporczywe plamy. W takim przypadku zalecamy podjęcie następujących działań:

W przypadku uporczywych plam powinno się najpierw użyć ściereczki z mikrowłókien razem z ciepłą wodą i niewielką ilością detergentu. Jeśli plamy pozostaną po kilku wyciorach, użyj kremu do czyszczenia PVC. Są one niezwykle skuteczne w oknach i drzwiach z PCV i mogą pomóc usunąć praktycznie wszystkie skazy. Porównaj ceny okien – http://twoje-okna.com/